Ads

Ова што го гледате како сајт ги живее последните мигови во својот весел живот. Што би се рекло драматично: од 12 часот веќе ништо нема да биде исто.
А од 12 часот, работите ќе станат многу појасни :)

Не Џон Стјуарт, не Крис Рок, не Луис Ц.К. и не Џеј Лено, туку комичарот и водител на сатиричното шоу The Colbert Report, најпознат по политичкиот хумор е човекот кој ќе биде наследник на Дејвид Летерман. Колбер ја искоментира новоста.

Пред да се легализира марихуната во Колорадо: Аj, aj, ќе видите кога ќе скокне криминалот.
Потоа: Се случува спротивното.

Статија за сите мажи кои си ги поставуваат прашањата: Колку да ги билдам мускуливе? Да се избричам или не? Што боја кошула да облечам?

Бизнис политика на кафуле во Црна Гора: кој не сака ништо или нарачува само чаша вода ќе плати 0,5 евра. Па, добредојдени се.

Ads
Ads
Заев: Нудиме концепт за подобра иднина
Од Kуманово ја испраќаме пораката на надежта, на слободата и на демократијата по сите дијагонали во Македонија. Ова е наша земја и има право да има надеж, да има нов почеток, да има промени, порача ...
Нерегуларноста на изборите води кон бојкот на резултатите?!
Ако продолжат изборните нерегуларности, „сите опции се отворени“, најави лидерот на СДСМ, но аналитичарите се скептични дека бојкотот на резултатите може да донесе нешто добро.
Тачи: ДПА и ВМРО ДПНЕ се договорија за нова влада
Во новата влада по парламентарните избори на 27 април, нови владини партнери ќе бидат ВМРО-ДПМНЕ и ДПА. Ова вчера за „Дневник“ го изјави лидерот на ДПА Мендух Тачи, кој себеси се промовира за нов ...
Декларација за соработка на политичките партии со младите во Македонија
Национален младински совет на Македонија е национална чадор организација, составена од 56 младински организации, сојузи и подмладоци на политички партии и е национално претставничко тело на младите ...
Објавени монографии за Александров, Тошев и Петков
Државниот архив на Република Македонија и Друштвото за издавачка дејност „МАКЕДОНИКА литера“ од Скопје, како дел од едицијата со монографии „Македонски дејци“, неодамна објавија три монографски ...
Јакимовски: ГРОМ е баланс на политичката сцена
Караванот на Граѓанската опција за Македонија неуморно продолжува да крстари низ Македонија. Притоа, тој вечерва, покрај денските средби со граѓаните, заврши со голем митинг пред кумановските ...
Груевски: За СДСМ и овие избори ќе бидат нерегуларни
Остануваат уште само пет дена до изборите, до двојната победа на ВМРО-ДПМНЕ и на коалицијата. Победа и на Ѓорге Иванов за претседател и победа со 62 места во Парламентот.
Ads

Изјава

Ги нејќам оние луѓе "шо се нервираш коа не можеш ништо да смениш?". А ти шо се шминкаш? @mnogufina

Ads
За преглед на оваа содржина потребен е Flash Player.
Ads

Курсна листа

EUR
USD
GBP

слаткара

Ads
Ads
Ads

Фотографии на National Geographic на Инстаграм. Не се брзајте, разгледувајте ги полека.

На човек да му се пријаде лубеница. Не е заради лубеницата.

Има родители кои на децата им забрануваат да гледаат филмови како Requiem for a Dream, The Shining и The Exorcist. Илустраторот Тод Спенс реши неколку сцени баш од такви филмови да смести во детска боенка.

И ass.manageri, секако.

Оние што ги уредуваат излозите на продавниците со луксузни брендови низ светските метрополи, уште многу, многу имаат да учат.

Го носиш 9 месеци, го чуваш, му се тресеш, све ти е на светот, му посакуваш се најдобро и решаваш да го запишеш во градинка. Вчера во градинката Бели Мугри на Водно, за време околу репризата на Фатмаѓул, деца со недостиг на родителска грижа нападнале едно душиче (вознемирувачка фотографија)

Има фанови и фанови...и ова!

Кучињата скитници за некого се како невидливи. Се додека не се појави некое со балон околу врат.

Мислевме дека ремек-делата на тато се врв, се додека не го запознавме тато Бу Кофрон.

Наместо да се крши јазик да му се објасни на странец што значи претоварено на македонски. Клик.

©2012 www.on.net.mk